by było tanio

MAGNETOVIT MAGNEZ i WAPŃ - 250ML - JODAVITA

powrót do strony głównej
MAGNETOVIT MAGNEZ i WAPŃ - 250ML - JODAVITA
68,00 zł
W magazynie: 11 szt.
Wybierz ilość:

MAGNETOVIT MAGNEZ i WAPŃ - 250ML - JODAVITA

MagnetoVIT to bardzo dobrze przyswajalny magnez, w płynnej formie, który zaspokaja 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na ten pierwiastek.

O PRODUKCIE:
MagnetoVITu nie pomylisz z żadnym innym produktem, dlaczego? Jest niesamowicie gorzki. Ale cóż, magnez ma działać, a bardzo skoncentrowana formuła powoduje, iż z pewnością jest to najbardziej gorzki produkt na rynku. Roztwory wodne, w których występuje duże stężenie jonów Mg2+ mają gorzki smak, dlatego zdecydowanie zalecamy by sugerowaną dawkę rozpuścić w napoju.
Bardzo mocno zachęcamy do rozcieńczania dawki Magnetovitu czymś kwaśnym, na przykład cytryną, lub płynną witaminą C, ewentualnie czymś, co złagodzi gorzki smak suplementu 

Magnez jest pierwiastkiem, którego niedobór jest przyczyną wielu współczesnych problemów ze zdrowiem, a jednocześnie rozwiązaniem na wiele z tych problemów współczesnego świata. Z jednej strony stres, rozdrażnienie wywoływane ciągłą gonitwą za „czymś” i bezsenność. Z drugiej brak energii, uczucie znużenia czy przemęczenia. To jednak nie wszystko. Wypadnie włosów, kruchość paznokci, problemy z kośćmi czy stawami. Strasznie długa lista, prawda?

Niedobór magnezu najbardziej grozi:
– Wszystkim ludziom pracującym intensywnie umysłowo, którzy często poddawani są stresowi, stanowi podenerwowania
– Pracownikom fizycznym
– Osobom żyjącym w ciągłym stresie
– Kobietom ciężarnym, oraz będącym w okresie menopauzy
– Osobom stosującym restrykcyjne diety
– Osobom starszym

Magnez ma duże znaczenie dla wielu procesów zachodzących w organizmie człowieka. Niedobór magnezu może wywołać poważne konsekwencje, dlatego warto dbać o utrzymanie prawidłowego poziomu magnezu w organizmie.

Magnez oraz wapń pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni. Przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, a także zdrowych kości. Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia.

GŁÓWNE WŁAŚCIWOŚCI:
- obniża poziom stresu
- wspomaga prawidłowe działanie mięśni w tym serca
- wspomaga zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia
- wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego
- wspomaga utrzymanie prawidłowego metabolizmu
- wspomaga utrzymanie zdrowych kości

SKŁADNIKI:
Woda, jony magnezu, jony wapnia.

Zawartość składników mineralnych w zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia:

  SKŁADNIKI MINERALNE    ZAWARTOŚĆ PORCJI 3 ML                 %*
                Magnez                 313,5 mg                84 %
                 Wapń                   162 mg              20,25 %

*% Dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia składników mineralnych (dla osób dorosłych).

ZALECANA PORCJA SPOŻYCIA W CIĄGU DNIA:
 - dorośli: 1 porcja (3 ml) dziennie.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Pamiętaj o zrównoważonym sposobie żywienia i zdrowym trybie życia.

DLA KOGO MAGNEZ ?
Magnez jest pierwiastkiem niezwykle ważnym dla prawidłowego działania naszego organizmu. Potrzebuje go każdy, gdyż tylko 15-40% jest wchłaniane wraz z pożywieniem, stąd ważna jest suplementacja magnezem naszych organizmów, by zabezpieczyć przed wieloma zdrowotnymi problemami; od problemów z sercem, kośćmi, przez stany lękowe, czy nadmierną nerwowość.

Jeśli pijecie dużo kawy i herbaty (co ciekawe, o wypłukiwaniu magnezu przez herbatę nie mówi się tak chętnie) to suplementowanie magnezem jest niezbędne. Należy przy tym pamiętać, że dwa dni zażywania nic nie dadzą. Magnez to pierwiastek trudno przyswajalny i jego uzupełnienie zajmuje dużo czasu.

Magnez powinien być także podawany osobom odchudzającym się ,a także przy diecie bogato-tłuszczowej (to ważne, gdyż składniki takiej diety i mięso mają negatywny wpływ na przyswajalność magnezu).  Warto o tym pomyśleć również przy diecie z wysoką zawartością błonnika.

Magnez poleca się także przy diecie wysoko – wapniowej, a także ludziom przyjmującym preparaty wapniowe, jako że wapń zmniejsza przyswajalność  magnezu – dotyczy to głównie kobiet chroniących się przed osteoporozą i dzieci w okresie wzrostu.

Do niedoboru tego pierwiastka dochodzi również u osób zestresowanych, kobiet stosujących środki antykoncepcyjne, pacjentów leczonych antybiotykami, lekami uspokajającymi i nasennymi oraz psychotropowymi, oraz u chorych z niewydolnością nerek.

Lista problemów, przy których zalecana jest suplementacja magnezem:
– Ból za mostkiem
– Skurcze i drżenie mięśni
– Nadmierne wypadanie włosów i kruchość paznokci
– Brak energii, przygnębienie
– Burzliwy przebieg menopauzy
– Problemy z kośćmi i stawami
– Poronienia i problemy z utrzymaniem ciąży
– Częste, nawracające infekcje
– Rozchwianie emocjonalno – psychiczne
– Przeciwdziałanie kamieniom w nerkach
– Poprawienie trawienia
– Regulowanie pracy tarczycy (wraz z jodem)

OBJAWY NIEDOBORU MAGNEZU:

By zacząć przedstawiać objawy niedoboru magnezu warto przedstawić wpierw częste przyczyny niedoboru magnezu. Zapoznając się z listą przyczyn i objawów można łatwo zrozumieć, iż magnez jest składnikiem kluczowym dla naszego organizmu, dlatego niezwykle ważnym jest, by suplementować magnez wysoko przyswajalny dla organizmu.
Suplement diety Magnetovit to wysoko przyswajalna forma magnezu w postaci jonowej, wzbogacony jonami wapnia. W odróżnieniu od tabletek czy kapsułek postać jonowa pozwala na natychmiastowe przyswojenie zawartych w formie płynnej składników aktywnych, a sama postać jonowa charakteryzująca się bardzo wysoką biodostępnością.

Przyczyny niedoboru magnezu są na przykład:
– Spożywanie wyłączenie gotowanych warzyw, po gotowaniu magnez zmienia się w trudno rozpuszczalne związki magnezu, których organizm nie przyswaja
– Niedobór pierwiastka w codziennym pożywieniu (z pożywienia przyswajamy tylko 15-40% magnezu)
– Zbyt duża ilość kawy, herbaty, napojów typu cola, energetyków czy napojów alkoholowych, które znacząco wypłukują magnez z naszych organizmów
– Przyjmowanie środków farmaceutycznych typu leki nasenne, antybiotyki, leki uspokajające i przeczyszczające, doustne środki antykoncepcyjne czy kuracja hormonalna
– Stres
– Problemu układu endokrynologicznego
– Zaburzenia pracy jelit

Objawy niedoboru magnezu przejawiają się najczęściej w:
1) Układ nerwowy: nadpobudliwość nerwowa, silne bóle głowy i karku, zawroty głowy i omdlenia.
2) Układ sercowo – naczyniowy: w szczególności zaburzenia pracy serca, w tym arytmia, bóle w okolicy serca.
3) Układ mięśniowy: skurcze mięśni, mrowienia, drżenia mięśni, nadmierne męczenie się przy wysiłku fizycznym.
4) Układ kostny i stawowy: zwiększona łamliwość kości, bóle kręgosłupa, zanik szkliwa zębów, łamliwość zębów, osteoporoza.
5) Narząd wzroku: zaburzenia widzenia.
6) Układu rozrodczego: zespół napięcia przedmiesiączkowego, zaburzenia miesiączkowania, samoistne poronienia, skrócenie czasu ciąży, zmniejszenie wagi urodzeniowej dziecka.
7) Gorszy stan włosów (łamliwość, kruchość włosów) oraz paznokci (łamliwość).

Niedobory magnezu potrafią objawiać się także przez:
8) Brak apetytu, który nakręca negatywną spiralę. Brak apetytu = dostarczasz co raz mniej magnezu = czujesz się jeszcze bardziej zmęczony i rozdrażniony.
9) Drętwienia i mrowienia rąk i nóg, drganie powieki, w takich sytuacjach możemy sięgnąć po suplementy diety zawierające magnez takie jak MagnetoVIT. Już po dwóch tygodniach widać będzie pierwsze efekty stosowania.
10) Zmiany w osobowości, niedobór magnezu powoduje zaburzenia świadomości oraz pamięci, dodatkowo jego braki działają szkodliwie na neurony uszkadzając je, co może powodować zmiany w osobowości. Dlatego właśnie wesołe osoby potrafią stać się senne, zmęczone i smutne. W takich sytuacjach warto od razu zacząć działać, najlepiej od najprostszych rzeczy – wzbogacenia diety o produkty bogate w magnez lub suplementację magnezem oraz odstawić używki (kawa, herbata, alkohol, napoje energetyczne).
11) Obniżenie tempa zmian metabolicznych (spowolnienie metabolizmu).
12) Obniżenie odporności układu krwionośnego.

Niedobór magnezu pojawi objawiać się w wieloraki sposób, często myląc go z zupełnie innymi problemami. Zapotrzebowanie na magnez wzrasta dodatkowo u osób aktywnych fizycznie, u kobiet ciężarnych, karmiących, u osób w okresie rekonwalescencji oraz w sytuacjach stresowych i stanach nadmiernego napięcia nerwowego. A warto pamiętać, że składnik ten można uzupełniać za pomocą odpowiednich suplementów diety.

FORMA SUPLEMENTU: Roztwór doustny
POJEMNOŚĆ: 250 ml
PRODUCENT/DYSTRYBUTOR: Jodavita

Komentarze

Brak komentarzy

dodaj komentarz

Produkt chwilowo niedostępny zapytaj o dostępność:

Twój adres e-mail:
Treść:

Poleć znajomemu:

Adres e-mail znajomego:
Twój adres e-mail:
Treść:

PayU Alior Bank Alior Bank

facebook
allegro
0
Sprawdź
warunki

Każde zakupy powyżej 300 zł automatycznie powodują iż przesyłka jest gratis - dotyczy tylko klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.

PONADTO - OTWIERAMY NOWE MOŻLIWOŚCI DLA WSZYSTKICH ZAREJESTROWANYCH KLIENTÓW KTÓRZY KUPUJĄ CZĘSTO ZA MNIEJSZE KWOTY:
Stworzyliśmy system naliczania kwoty za każdy zakup i teraz każdy zakup się liczy aby otrzymać przesyłkę gratis, działa to bardzo prosto:
- jeśli kupujemy za każdym razem za kwotę 100 zł to trzeci zakup będzie z przesyłką gratis i tak co 300 zł będzie to naliczane.
REGULAMIN PROMOCJI

Obejrzyj
film o nas