by było tanio
Witamina K2 MK-7 + D3  60kaps - ALINESS
49,00 zł
39,50 zł
TS1672
W magazynie: 3 szt.
Wybierz ilość:

Witamina K2 MK-7 100 mcg z Natto i Witamina D3 - 60 kapsułek

W 100% naturalna witamina K2 w postaci MK-7 w dawce 100µg w połączeniu z witaminą D3 o wysokiej dawce 2000 j.m.

O PRODUKCIE:
Na świecie są tylko 4 firmy produkujące naturalną witaminę K z czego tylko dwie przy użyciu bakterii Bacillus subtilis natto. Pozostałe dwie przy użyciu innego szczepu Bacillus licheniformis, wszystkie pozostałe formy to syntetyczne postacie o nieudowodnionym działaniu i znikomej wchłanialności oraz niebezpieczne do spożywania.
W 100% naturalny Menachinon -7 zawarty w witaminie K2 marki Aliness pochodzi od jedynego producenta Europejskiego.

Witamina K1 (filochinon) i witamina K2 (menachinon) to dwie najważniejsze formy witaminy K odkryte w pożywieniu. Witaminę K1 można znaleźć w zielonych warzywach, liściastych szpinaku, brokułach, itp. - odgrywa ona ważną rolę w krzepnięciu krwi.
Witamina K2 występuje w wysokim stężeniu w natto - tradycyjnej japońskiej potrawie i jest dużo lepiej wchłaniana przez organizm niż witamina K1. Finalnie witamina K2 nie ma żadnego związku z soją gdyż w sposób laboratoryjny witamina K2 pozyskiwana jest przy udziale bakterii Bacillus subtilis natto czyli tych właśnie bakterii znalezionych w potrawie o nazwie natto.

Na rynku można się spotkać z informacjami, ze ktoś ma K2 z soi - jest to fałsz oraz brak wiedzy firm sprzedających, i konfekcjonujących witaminę K2.
Witamina K2 jest początkowo transportowana do wątroby, a następnie do kości i ścian naczyń tętniczych, gdzie może gromadzić się ze względu na jej lepszą biodostępność i dłuższy okres półtrwania, dzięki czemu odgrywa ważną rolę w budowaniu i utrzymaniu mocnych kości, a także hamowaniu złogów wapnia w tętnicach.
Najnowsze badania dowodzą, że wapń (zarówno z suplementów diety jak i żywności) bez obecności witaminy K2 nie jest transportowany do kości. Należy pamiętać, iż nadmiar wapnia powoduje miażdżycę w organizmie. Ta zaś prowadzi do nadciśnienia.
Witamina K2 w opatentowanej postaci VitaMK7® to jedno z nielicznych źródeł w 100% naturalnej witaminy K2, bardzo dobrze przyswajalnej, przebadanej oraz o udokumentowanym działaniu zaopiniowanym przez EFSA (Europejska Agencja d.s. żywności)

Na rynku utarło się stwierdzenie, że jak ktoś sprzedaje witaminę K2 to jest ona z natto. Obalając ten mit chciałbym napisać, że na świecie jest 4 producentów naturalnej witaminy K2, a tylko dwóch z tzw "natto":
- J-oil JAPONIA, przy użyciu bakterii Bacillus subtilis natto
- Viridis INDIA (Mena Q7), przy użyciu już innych bakterii: bacillus licheniformis
- K2 Chinese, CHINY, przy uzyciu Bacillus subtilis natto – w Europie nie mają pozwolenia sprzedaży swojego surowca
- oraz K2 Aliness - VITA-MK7, Gnosis, EUROPA, przy użyciu bakterii Bacillus subtilis natto

O NATTO:
Natto to japońska potrawa na bazie soi, w której wynaleziono bakterie produkujące witaminę K2 w postaci Menachinonu MK7. Bakterie te nazwano od potrawy: Bacillus subtilis natto.
Obecnie powyższych bakterii nie namnaża się na soi gdyż nie jest to zbyt skuteczne. Bakterie pobiera się z potrawy ale namnaża w warunkach laboratoryjnych na innych pożywkach tj cukry, węglowodany i inne, w procesie biofermentacji. W konsekwencji końcowa postać witaminy K2 nie ma nic wspólnego z soją. Stwierdzenie producentów: K2 natto z soi powinna nas zastanowić…..
Większość firm po prostu nie wie co ma w środku, czy z Bacillus subtilis natto, czy postać naturalną czy też nie (o tym za chwile). Aby jeszcze namieszać dodam iż są też firmy, które produkują witaminę K2 jeszcze z innych bakterii: bacillus licheniformis.

WITAMINA D3:
-wspiera prawidłową odporność organizmu.
-wpływa korzystnie na wchłanianie wapnia i fosforu.
-przyczynia się do prawidłowego poziomu wapnia we krwi.
-przyczynia się do prawidłowej budowy zębów.
-wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni.
-przyczynia się do prawidłowej budowy kości.

Witamina D3 pochodzi z naturalnej lanoliny, którą wykorzystuje się do uzyskania 7-Dehydrocholesterolu – organicznej pochodnej cholesterolu.
7-Dehydrocholesterol jest związkiem startowym do produkcji cholekalcyferolu. W wyniku procesów produkcyjnych otrzymywana jest witamina D3 powstała w analogiczny sposób jak u człowieka – czyli jak przez ekspozycję skóry na słońce.
WYSOKA ZAWARTOŚĆ WITAMINY D3 - AŻ 2000 J.M.

Więcej o samej witaminie K2 w postaci VitaMK7®:
VitaMK7® pochodzi ze źródeł naturalnych. Powstaje w opatentowanym procesie biofermentacji przy udziale kultur bakterii Bacillus subtilis natto. W procesie fermentacji nie biorą udziału żadne inne bakterie, które są stosowane w innych formach (np. syntetycznych).
VitaMK7® Zawiera > 99% all-trans menachinonu 7 (czyli czystego źródła witaminy K2). Źródła syntetyczne zawierają maksymalnie 95% witaminy K2.

Dodatkowo VitaMK7®:
• nie zawiera zanieczyszczeń i pozostałości z procesu fermentacji
• nie ma pozostałości bakteryjnych
• nie zawiera domieszek syntetycznych form
• nie bierze udziału w żadnych syntetycznych procesach
VitaMK7® nie zawiera:
• alergenów
• soi i jej pochodnych
• składników genetycznie modyfikowanych GMO
• glutenu
• laktozy
• pestycydów i toksyn

PONADTO:
Cały proces produkcji VitaMK7® jest w 100% naturalny, a w trakcie całego procesu pozyskiwania K2 nie używa się żadnych substancji chemicznych ani rozcieńczalników. Ten unikalny proces produkcji został opatentowany w Europie, USA i Japonii. Całkowitą nieobecność rozpuszczalników mogą zagwarantować wyłącznie mocno zaawansowane technologie.
VitaMK7® otrzymał Certyfikat KOF-K. Nie zawiera żadnych składników zwierzęcych (należy wysypać i spożyć tylko zawartość kapsułki; w zależności od produktu kapsułka może być celulozowa lub żelatynowa).
VitaMK7® jest stabilna 36 miesięcy w temperaturze pokojowej osłaniając od światła. Dodatkowo jest stabilna w połączeniu z wapniem i witaminą D3.
Można ją wymieszać w cieczach (woda, jogurty i oleje) i preparatach proszkowych np. mleko w proszku, zachowując wszystkie jej właściwości.
Witamina K2 VitaMK7® otrzymała pozwolenia zgodnie z art. 5 Rozporządzenia (WE) 258/97 jako postać witaminy K dozwolonej do stosowania w żywności oraz suplementach diety.
VitaMK7® ma zatwierdzone oświadczenie zdrowotne: odgrywa ważną rolę w budowaniu i utrzymaniu mocnych kości.
VitaMK7® została bardzo dobrze przebadana przez Profesora G. Littarru i jego współpracowników (University of Marche - Włochy, Instytut Biochemii, Akademia Medyczna).
VitaMK7® produkowana jest w fabryce we Włoszech w zachowaniu procedur HACCP, cGMP, FDA.

SKŁAD JEDNEJ KAPSUŁKI:
- 100% Naturalna Witamina K2 (VitaMK7®) - 100 mg
- Witamina D3 (cholekalcyferol) - 50 mcg

SKŁADNIKI:
celuloza mikrokrystaliczna jako substancja wypełniająca, naturalna witamina K2 w postaci opatentowanej formie VitaMk7®.

SKŁADNIKI OTOCZKI:
żelatyna, glicerol, woda.

DAWKOWANIE:
1 kapsułka jeden raz dziennie w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Optymalna dawka, która gwarantuje efektywne działanie witaminy K2 to 100µg dziennie. Jedno opakowanie na 2 miesiące stosowania.

ILOŚĆ: 60 kapsułek
PRODUCENT: Medicaline

Komentarze

Brak komentarzy

dodaj komentarz

Produkt chwilowo niedostępny zapytaj o dostępność:

Twój adres e-mail:
Treść:

Poleć znajomemu:

Adres e-mail znajomego:
Twój adres e-mail:
Treść:

PayU Alior Bank Alior Bank

facebook
allegro
0
Sprawdź
warunki

Każde zakupy powyżej 300 zł automatycznie powodują iż przesyłka jest gratis - dotyczy tylko klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.

PONADTO - OTWIERAMY NOWE MOŻLIWOŚCI DLA WSZYSTKICH ZAREJESTROWANYCH KLIENTÓW KTÓRZY KUPUJĄ CZĘSTO ZA MNIEJSZE KWOTY:
Stworzyliśmy system naliczania kwoty za każdy zakup i teraz każdy zakup się liczy aby otrzymać przesyłkę gratis, działa to bardzo prosto:
- jeśli kupujemy za każdym razem za kwotę 100 zł to trzeci zakup będzie z przesyłką gratis i tak co 300 zł będzie to naliczane.
REGULAMIN PROMOCJI

Obejrzyj
film o nas