by było tanio

SPOKOJNY SEN - EXPRESOWA - 17 torebek - YOGI TEA

powrót do strony głównej
SPOKOJNY SEN - EXPRESOWA - 17 torebek - YOGI TEA
12,00 zł
W magazynie: 3 szt.
Wybierz ilość:

SPOKOJNY SEN - EXPRESOWA - 17 torebek - YOGI TEA

O PRODUKCIE:
Chwila relaksu z filiżanką pysznej, gorącej herbaty YOGI TEA® Spokojny sen to wyśmienity sposób, by wyciszyć się przed wieczornym spoczynkiem. Rumianek, lawenda, gałka muszkatołowa i korzeń kozłka ułatwiają pozostawienie za sobą zmartwień mijającego dnia i zmęczenia. Słodycz kopru włoskiego działa kojąco, pomagając przywrócić równowagę ciała i ducha. W takim nastroju łatwiej kierujemy naszą uwagę ku temu, co piękne w naszym życiu.
Subtelne przesłanie tej herbaty brzmi „relaks, czas dla siebie”.

RELAKS - RÓWNOWAGA - SPOKÓJ

SKŁADNIKI:
koper włoski (fenkuł)*(31%), rumianek*(17%), mięta pieprzowa*, kardamon*, melisa*, trawa cytrynowa*, korzeń kozłka lekarskiego (waleriany)*(6%), szałwia*, kwiat lawendy*, gałka muszkatołowa*.
* z certyfikowanych upraw ekologicznych

KOPER WŁOSKI (fenkuł):
Fenkuł jest jedną z najdawniej znanych na świecie roślin leczniczych. Należy do rodziny baldaszkowatych (selerowatych) i jest od tysiącleci lubiany na całym świecie ze względu na swój intensywny aromat. Fenkuł ma słodkawo-korzenny smak, który nieco przypomina anyż.
RUMIANEK:
Już w końcu XVI wieku przyjemnie pachnący rumianek został przez sławnego lekarza i botanika Hieronymusa Bocka określony jako „ziele najczęściej stosowane w lecznictwie“. Ze względu na swe liczne korzystne właściwości w roku 1987 został wybrany pierwszą „rośliną leczniczą roku“, w roku 2002 był „rośliną leczniczą roku“.
KORZEŃ KOZŁKA LEKARSKIEGO:
“Valeriana officinalis“, botaniczna nazwa waleriany (kozłek lekarski), wywodzi się z łacińskiego “valere”, co oznacza tyle co “mocny” i “zdrowy”. Kozłek rośnie w Europie, Azji Zachodniej, na Dalekim Wschodzie i na Syberii na brzegach rzek i lasów, a kwiaty wydzielają delikatny zapach.
MIĘTA PIEPRZOWA:
Odkryte dopiero w roku 1696 i powstałe przypuszczalnie przez przypadek skrzyżowanie mięty rzecznej i dzikiej zalicza się obecnie do roślin leczniczych o największym znaczeniu na świecie. Smak mięty pieprzowej jest lekko pikantny i jest ona bardzo popularna na świecie dzięki swemu orzeźwiającemu aromatowi i cennym składnikom. W roku 2004 została wybrana rośliną leczniczą roku.
KARDAMON:
Kardamon stanowi od stuleci jedną z najbardziej popularnych przypraw na całym obszarze Azji i Arabii. Jego subtelny, słodkawo-ostry aromat predestynuje kardamon do stosowania go w licznych potrawach - od ostrych potraw curry aż po korzenne pierniczki bożonarodzeniowe. Dzięki swoim olejkom eterycznym i innym ważnym składnikom odżywczym kardamon stanowi poza tym jedną z najstarszych roślin leczniczych świata.
MELISA CYTRYNOWA:
Roślinę leczniczą roku 1988 należało w średniowieczu uprawiać na mocy dekretu w każdym ogrodzie przyklasztornym. Melisa cytrynowa zawiera oprócz olejków eterycznych również liczne garbniki, flawonoidy oraz sole mineralne, które czynią z niej ważną roślinę leczniczą. Jej liście mają korzenno-świeży i cytrynowy smak.
TRAWA CYTRYNOWA:
W Azji południowo-wschodniej ta aromatyczna roślina lecznicza i przyprawowa jest znana również pod nazwą „ziela na gorączkę“. Zawiera ona olejki eteryczne i ma silny, cytrynowo - świeży smak. Do dziś nie jest jasne, skąd pochodzi ta roślina z rodziny wiechlinowatych, stosowana głównie w kuchni azjatyckiej.
SZAŁWIA:
Nazwa tej rośliny leczniczej i przyprawowej z obszaru Morza Śródziemnego wywodzi się od łacińskiego słowa „salvare“, oznaczającej tyle co „leczyć“. Ze względu na swój świeżo-korzenny, gorzkawy smak i swoje ważne składniki szałwię sprzedawano już w starożytnych Chinach na wagę złota.
KWIATY LAWENDY:
Na obszarach wokół Morza Śródziemnego wszędzie można poczuć mocny zapach lawendy. Z tych okolic pochodzi ta należąca do rodziny jasnotowatych roślina lecznicza - nawet jeśli jest ona obecnie uprawiana na całym świecie, ze względu na swe przepiękne, bogate w składniki odżywcze kwiaty. Smak lawendy jest cierpko-korzenny i gorzkawy i zawiera ona cenne olejki eteryczne.
GAŁKA MUSZKATOŁOWA:
Gałka muszkatołowa jest nasieniem owocu muszkatołowca. Posiada gorzkawy, nieco pikantny aromat i od wielu stuleci jest stosowana jako przyprawa. Również jako roślina lecznicza ogrywa ona ważną rolę: w średniowieczu uchodziła za jedną z najwartościowszych roślin leczniczych w ogóle i podobno czasem była sprzedawana nawet na wagę złota. Gałka muszkatołowa do dziś zalicza się do przypraw o największym znaczeniu dawnej indyjskiej sztuki uzdrawiania ajurwedy.

PRZYGOTOWANIE:
Zalej torebkę 250 ml świeżo przegotowanej wody i pozostaw do zaparzenia na około 5-6 minut lub dłużej - dla uzyskania głębszego aromatu.

Z mądrości Ajurwedy - nauki o życiu:
Według Ajurwedy żywioły manifestują się w każdej istocie poprzez niepowtarzalną indywidualną kombinację trzech typów dosza: Vata (powietrze), Pita (ogień), Kapha (ziemia). Podstawowym założeniem Ajurwedy jest zachowanie lub przywrócenie tej unikalnej dla każdego równowagi. Ajurweda, wykorzystująca znajomość pięciu tysięcy ziół, zainspirowała stworzenie wybornych mieszanek YOGI TEA®. Przyjemność delektowania się tymi wyśmienitymi naparami wprowadza równowagę do naszego zabieganego życia.

Działanie wg Ajurwedy:
V0P-K0
V0 =działa neutralnie na doszę Vata
P- = zmniejsza (łagodzi) doszę Pita
K0 = działa neutralnie na doszę Kapha

PRODUCENT: Yogi Tea
WAGA NETTO: 30,6 grama
TYP HERBATY: Expresowa
ILOŚĆ: 17 torebek

Komentarze

Brak komentarzy

dodaj komentarz

Produkt chwilowo niedostępny zapytaj o dostępność:

Twój adres e-mail:
Treść:

Poleć znajomemu:

Adres e-mail znajomego:
Twój adres e-mail:
Treść:

PayU Alior Bank Alior Bank

facebook
allegro
0
Sprawdź
warunki

Każde zakupy powyżej 300 zł automatycznie powodują iż przesyłka jest gratis - dotyczy tylko klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.

PONADTO - OTWIERAMY NOWE MOŻLIWOŚCI DLA WSZYSTKICH ZAREJESTROWANYCH KLIENTÓW KTÓRZY KUPUJĄ CZĘSTO ZA MNIEJSZE KWOTY:
Stworzyliśmy system naliczania kwoty za każdy zakup i teraz każdy zakup się liczy aby otrzymać przesyłkę gratis, działa to bardzo prosto:
- jeśli kupujemy za każdym razem za kwotę 100 zł to trzeci zakup będzie z przesyłką gratis i tak co 300 zł będzie to naliczane.
REGULAMIN PROMOCJI

Obejrzyj
film o nas